بازگشت به صفحه اصلی

Welcome to BollyWood Section..

 اخبار سينماي هند ( باليوود)

 

وي جي

 

آميتا باچان هنرپيشه سر شناسي كه در ايران به نام وي جي با فيلمهاي شعله و قانون شتاخته شده است ،چندي پيش وارد سن 60 سالگي شد.
اين هنرپيشه هندي از سن 19 سالگي وارد صنعت سينماي هند شد و همكنون در سن 60 سالگي يدك كش عنوان معروف ترين هنر پيشه سينماي هند مي باشد.

باچان حالا صاحب ثروتي بي حد و شمار و محبوبيتي غير قابل وصف است.املاك و داراييهاي بسيار ارزنده اين هنرپيشه در اروپا،ثروت بي حد و شمار او در هندوستان و حضور مستمر و بي وقفه او در عرصه هاي سينمايي،سياسي ،اجتماعي و اقتصادي ،اين هنرپيشه سرشناس را سال هاست كه در مركز توجه و علاقه مردم هندوستان قرار داده است.
 در وصف محبوبيت اين هنرمند سرشناس هندي بد نيست كه يكي از وقايع تاريخ فعاليت او را ياد آور شويم و آنهم زماني بود كه وي در يك صحنه فيلم بر اثر يك ضربه مشت مصدوم شد. روز بعد هواداران و دوست داران وي كه اكثرا شامل مردم عادي بودند با پيمودن كيلومترها راه آنهم با پاي پياده به عيادت او آمده
و براي سلامتي وي دعا كردند.

  به هر حال در جامعه هند ،حالا آميتا باچان از محبوبيت و مقبوليت بالايي بر خوردار است به گونه اي كه حتي احزاب و گروههاي سياسي فعال در جامعه هم استفاده از اين محبوبيت را به عنوان يك راه كسب محبوبيت و مقبوليت خود دانسته اند.پيروزي حزب كنگره هندوستان در ايالت اتارپرادش هند در انتخابات سال گذشته بي ترديد حاصل حضور اين هنرپيشه و حمايت هاي او بود.

  حالا باچان 60 ساله و همسرش جايا هنرپيشه مكمل او در فيلم شعله- در كنار يكديگر با خوبي و خوشي زندگي ميكنند و در انتظار ازدواج فرزند خود آبيشك به سر ميبرند.

 

 

ازدواج هاي تجاري.

 

مدتيست كه رسانه هاي كشور هند  بخش اعظمي از اخبار و تصاوير خود را به ازدواج دو هنر پيشه سر شناس هند تعلق داده اند كريشما كاپور و ابيشك باچان پسر آميتا باچان ‏هنرپيشه معروف هندي از دير باز اين گونه ازدواج ها در صنعت سينماي هند با عنوان ازدواج هاي تجاري معروف بوده است چرا كه با توجه به جمعيت بسيار زياد علاقه مندان به فيلم و سينمادر اين كشور،اينگونه مناسبت ها سبب افزايش شهرت اين افراد، فروش بهتر فيلم هاي آنان و نيز رونق بازار رسانه هاي فعال در اين زمينه مي گردد

كريشما كاپور ، دختري از خانواده بزرگ كاپور ها كه نسل هاي متعدد سينماي هند را تشكيل ميداده اند بزودي عروس آميتا باچان هنر پيشه اي كه در  ايران با نام وي جي در فيلم قانون شناخته شده است- خواهد شد.
گفتني است كه آبيشك باچان- پسر آميتا
نيز بار ها و بار ها در فيلم هاي مختلف سينمايي حضور داشته ولي هرگز قادر نبوده كه شهرت و اعتبار پدرش را به دست آورد.
اين دو هنر پيشه در بيش از 25 فيلم سينمايي در كنار يكديگر ايفاي نقش نموده اند.

 

سلمان خان!ماجراي تكراري  خانهاي هند.!

 

 

سلمان خان هنرپيشه صاحب نام هندي كه در ايران بسيار شناخته شده و مشهور است، چندي پيش به جرم تصادف و مصدوم كردن چند نفر باز داشت شد.

در طي اين حادثه سلمان با اتوموبيل لندكروز خود كاركنان يك نانوايي را زير كرد و يكي از آنان نيز كشته شد. بلافاصله پس از وقوع اين حادثه روزنامه ها و نشريات هند مبادرت به تبليغات گسترده اي در اين مورد نمودند.

 

سلمان خان ، هنرپيشه مسلمان هندي همواره در ميان هنديان نيز از جايگاه و مقبوليت بالايي برخوردار بوده است. اين اولين بار نيست كه خانواده سلمان تحت تعقيب پليس قرار گرفته اند.هر از چندي وقايع نه چندان مهم خانواده هاي سينماي هند را در معرض تبليغات رسانه اي قرار ميدهد. شايد بتوان گفت كه اين  روش همواره به عنوام وسيله اي در جهت افزايش محبوبيت اين خانواده ها مورد استفاده قرار گرفته است.
 پليس هند در جهت اثبات اين ادعا كه سلمان در زمان وقوع حادثه مست بوده است به تحقيقات خود ادامه مي دهد.

 

 

 

گردشگری در هند

 

 كشور هندوستان با مساحتي در حدودسه ميليون كيلومتر مربع  ونيز با در بر داشتن بيش از يك پنجم جمعيت كره زمين به عنوان يكي از مراكز مهم سياحتي جهان شناخته شده است و هر ساله پذيراي جمعيت عظيمي از سياحت گران  از افصي نقاط جهان مي باشد.

 نظر به شمار فزاينده سياحت گران ايراني كه همه ساله به هندوستان سفر ميكنند، سايت ايران اينديا با معرفي پكيج هاي مسافرتي گوناگون قادر به فراهم آوردن مناسب ترين امكانات براي هموطنان عزيز ايراني مي باشد.

   با در نظر گرفتن ميزان استقبال هموطنان  از اماكن توريستي اين كشور ،چهار شهر توريستي را فعلا در نظر گرفته ايم و شما ميتوانيد ضمن ملاحظه مشخصات اين شهر ها به كليه

پكيج هاي  توريستي موجود نيز دسترسي بيابيد.

 

-دهلي(DELHI)

 شهر دهلي به عنوان پايتخت كشور هندوستان ،با در بر داشتن تمامي مراكز سياسي اين كشور همواره محل وقوع حوادث بسيار مهم در تاريخ هند بوده است.

 جمعيت اين شهر در حدود بيست و هفت ميليون نفر ميباشدودرنيمه شمالي  هند واقع شده است لذا در قياس با شهر هاي مركزي و جنوبي هندازآب و هواي مطلوبي بر خوردار است.

 اين شهر به دليل در بر داشتن شمار زيادي از مراكز تفريحي و گردشگري همواره مورد توجه بسياري از گردشگران كشورهاي مختلف بوده است.

 دارا بودن بازار هاي بسيار كالا ها و اجناس مختلف و نيز بهاي بسيار پائين كالا در اين شهر سبب گشته است كه گردشگران كشور هاي مختلف و به خصوص گردشگران ايراني همواره اقبال خوبي نسبت به اين شهر نشان دهند.

.موقعيت اقتصادي خاص اين شهر به عنوان مركز كشور هندوستان نيز سبب گشته است كه همواره اين شهر به عنوان يكي از مراكز مهم خريد و تجارت در هندوستان محسوب ميگردد.

وجود بناي تاريخي و مهم مسجد تاج محل در شهر آگرا-نزديكي دهلي به عنوان يكي از بناهاي بزرگ مسلمانان جهان و يكي از عجايب هفت گانه همه ساله پذيراي جمع كثيري از مردم ايران مي باشد.

 علاوه بر اين مجموعه اي از با ارزش ترين بناهاي تاريخي كه در اين شهر و

حومه آن واقع شده سبب گشته است تا اين شهر به عنوان پر طرفدار ترين شهر توريستي هند محسوب گردد.

 سايت ايران اينديا با ارائه فهرست كليه فرصت هاو امكانات سياحتي هندوستان امكانات مناسبي در جهت تسهيل مسافرت شما هم ميهنان عزيز به اين كشور فراهم آورد.

 

 

2-بمبئي
MUMBAI

شهر ساحلي بمبئي با جمعيتي در حدود بسيت و هشت ميليون نفر در غرب هندوستان واقع است و پس از دهلي يدك كش عنوان مهمترين شهر هندوستان مي باشد

بندر بمبئي از دير باز به عنوان يك مركز مهم تجاري و بازرگاني در هندوستان مطرح بوده.پس از استقلال هند و باز شدن راه هاي سرمايه گذاري خارجي در هندوستان اين شهر به مهمترين پايگاه تجاري هندوستان بدل گرديد و همينك با عنوان پايتخت تجاري اين كشور شناخته شده است

وجود آثار و بناهاي تاريخي متعدد كه شمار بسيار زيادي از آنها متعلق به دوران پيش از استقلال هندوستان و شماري از آنها نيز از قدمت تاريخي بسيار زيادي بر خوردارند،سبب گشته است كه اين شهر بندري از جاذبه ها و پايگاه هاي متعدد توريستي بر خوردار باشد

شايد بتوان گفت كه مسافرت توريستي به شهر بمبئي و ديدار از نقاط و مكان

هاي تاريخي آن براي هموطنان عزيزمان يكي از آسان ترين و راحت ترين مسافرت هاست،چرا كه هم ميهنان مي توانند پس از پياده شدن از هواپيما مستقيما به هتل محل اقامت خود كه توسط سايت ايران اينديا و با هماهنگي هاي قبلي تدارك ديده شده مراجعه نموده و سپس در طول مدت اقامت خود طبق برنامه تنظيم شده،هر روز به ديدن نقاط مختلف و مراكز خريد شهر بروند.

سايت ايران اينديا در اين زمينه و در جهت تسهيل سفر هم وطنان عزيز براي بازديد از اين شهر زيباي تاريخي با فراهم آوردن كليه اطلاعات مربوط به سفر به اين شهر و نحوه اقامت سعي بر ان دارد تا امكان بهره وري هرچه بيشتر از زمان و منابع مالي را براي مسافرين عزيز فراهم آورد

 

 3-گوا 

 شهر ساحلي و بسيار زيباي گوا واقع در جنوب غربي هند همه ساله ميزبان مسافران و گردشگران مختلف از سر تا سر جهان مي باشد. گوا به عنوان يكي از اصلي ترين پايگاه هاي مسيحيت در هند با در بر داشتن شمار بسيار زيادي از كليسا ها و اماكن تاريخي مسيحيان در كنار طبيعت وهم انگيز و غير قابل وصف آن همواره مورد توجه خاص مسافران و گردشگران كشورهاي مختلف جهان بوده است

به علت تعدد مسافراني كه سالانه به اين شهر زيباي كشور هندوستان سفر ميكنند،ميتوان موقعيت هاي گوناگون توريستي را در اين شهر يافت.

 سايت ايران اينديا ضمن ارائه كليه آمار و اطلاعات مربوط به انواع پكيج هاي تجاري اين شهر زيبا ذكر چند نكته را نيز لازم مي داند.

 اول اينكه در برخي از فصول من جمله ماههاي مي تا آگوست سفر به اين شهر بسيار دشوار است ،چرا كه اين شهر به جهت موقعيت جغرافيايي خود كه در جنوب هند واقع مي باشد در اين ماه ها داراي آب و هواي بسيار گرم و حتي غير قابل تحملي مي باشد.اين نكته را در نظر داشته باشيد كه در ماههاي سال نو هم به علت هجوم توريست از كشور هاي اروپايي و آمريكايي قيمت ها در گوآ بسيار بالاست ولي با اين وجود سايت ايران اينديا با فراهم آوردن كليه اطلاعات و اخبار مربوط به انواع پكيج هاي موجود كار انتخاب را براي شما بسيار سهل و آسان خواهد نمود.

گويا نيوز

 

بازگشت به صفحه اصلی