سردترين نقطه جهان

در يك بررسي جديد دانشمندان موفق شدند سردترين نقطه جهان هستي را در فضا شناسايي كنند. سردترين نقطه جهان هستي يك ابركيهان در صورت فلكي قنطورس است كه در آخرين مراحل حيات يك ستاره از آن رانده شده است. اين ابركيهان موسوم به بومرنگ، به تازگي و با جزئيات كامل توسط تلسكوپ فضايي هابل رصد شده است. به گفته دانشمندان به نظر مي رسد ستاره در حال مرگ با چنان سرعتي اين گازها را از خود خارج كرده كه دماي گازها در هنگام انبساط و گسترش در فضا از دماي پرتوهاي زمينه اي كيهاني كه كل محيط فضا را پوشانده اند نيز كمتر شده است. اين ابركيهان در اطراف ستاره در حال مرگي قرار دارد كه در صورت فلكي قنطورس در فاصله 5 هزار سال نوري از زمين جاي گرفته است. اين ناحيه از فضا سردترين نقطه شناسايي شده در جهان است و با دماي 272- درجه سانتيگراد تنها يك درجه از صفر مطلق گرمتر است. اين ابركيهان تنها نقطه اي از فضاست كه از پرتوهاي زمينه اي كيهان با دماي 270- درجه نيز سردتر است. پرتوهاي زمينه اي كيهان از زمان انفجار بزرگ در فضا باقي مانده اند. بررسي ها نشان مي دهد دماي فوق العاده پايين اين ابركيهان احتمالا نتيجه فعاليت هاي غيرمعمول ستاره مركزي و در حال مرگ است.

 

      فوايد گريه

طبق جديدترين بررسي هاي صورت گرفته گريه كردن مي تواند براي سلامت روح موثر باشد. دكتر جودي دل يوكا متخصص اعصاب و روانشناسي در يك بررسي آماري نشان داد كه 85 درصد از زنان و 73 درصد از مردان پس از گريه به احساس بهتري دست مي يابند. گريه بازگوكننده وضع روحي است و با گريه كردن از احساساتمان آگاه مي شويم. گريه امري طبيعي و عكس العمل روحي انسان و نشانه تندرستي است. تأثير گريه در پايين آوردن فشار خون و تحريك دستگاه ايمني بدن ثابت شده است. گريه با جنسيت ارتباط مستقيمي دارد به گونه اي كه زنان چهار برابر بيشتر از مردان گريه مي كنند. عليرغم مزاياي گفته شده در خصوص گريه بايد متذكر شد در صورتي كه گريه به صورت عادت روزمره درآيد نشانه اي از افسردگي بوده و حتما مي بايست به پزشك مراجعه كرد.

 

      شهرت يا افسردگي

كودكاني كه خوشبختي را با پول، شهرت و زيبايي يكي مي دانند بيشتر از كودكاني كه ارزش چنداني براي ثروت و زيبايي قائل نيستند دچار افسردگي مي شوند. دكتر هلن استريت از مركز پزشكي پرن در استراليا در يك كنفرانس روانشناسي گفت: «حتي در سن 4 سالگي هم امكان ابتلا به افسردگي وجود دارد و قريب به 20 درصد از نوجوانان در معرض خطر ابتلا به اين اختلال رواني قرار دارند. » باورهاي اوليه در مورد خوشبختي و اهداف زندگي مي تواند نشانه آسيب پذيري كودكان در برابر افسردگي باشد. كودكاني كه به خويشتن خويش توجه دارند و فكر مي كنند اگر پول كافي و شهرت داشته باشند خوشبخت خواهند شد بسيار بيشتر از كودكاني كه فكر مي كنند پول داشتن چيز خوبي است اما خوشبختي با زحمت خودشان به دست مي آيد به افسردگي مبتلا مي شوند. كودكاني كه فكر مي كنند داشتن پول زياد مهم ترين مسئله زندگي است احتمال افسردگي شان از ساير كودكان بيشتر است. پژوهشگران در اين زمينه به والدين توصيه كرده اند كه نسبت به علائم احتمال افسردگي در كودكان مانند تغيير در عادات غذايي و خواب، زودرنجي و بي علاقگي به مدرسه، دوستان و فعاليت هاي دلخواه هشيار باشند. والدين بايد به فرزندان خود كمك كنند عوامل ايجاد خوشبختي را درك و بدانند همه چيز شهرت و ثروت نيست.

 

      قديمي ترين ردپا

يكي از كهن ترين ردپاهاي به جا مانده از اجداد انسان در ميان خاكسترهاي آتشفشاني در ايتاليا كشف شد. اين ردپاها با عبور اجداد انسان از كنار يك آتشفشان فعال از حدود 350 هزار سال قبل به جا مانده است. دانشمندان ايتاليايي كه سه ردپاي فسيل شده جداگانه را در مجموعه آتشفشان روكامونفينا در كامپانيا (منطقه اي در جنوب ايتاليا) يافته اند مي گويند ردپاهاي به جا مانده احتمالا متعلق به موجوداتي است كه روي دو پا راه مي رفته و تنها براي ايجاد تعادل به هنگام فرود دشوار از بخش هاي شيب دار از دست هايشان استفاده مي كرده اند. پژوهشگران معتقدند اينها قديمي ترين ردپاهايي است كه از گونه هومو به جاي مانده است. اين ردپاها كه 20 سانتي متر طول دارد نشان مي دهد كه اين موجودات، كوچك اندام بوده و بلندي قامتشان بيش از 150 سانتي متر نبوده است.

 

ژاپنيها عضله مصنوعي ساختند
توكيو ـ ايرنا: پژوهشگران يك شركت ژاپني موفق به ساخت عضله اي از جنس پلاستيك شده اند كه با استفاده از جريان برق حركت مي كند.
گزارشي كه شركت ايمكس روز دوشنبه از پايگاه اينترنتي خود منتشر كرد، حاكي است كه در اين عضله مصنوعي، از نوعي پلاستيك رساناي برق استفاده شده كه ايجي شيرايي برنده ژاپني جايزه نوبل شيمي امسال ساخته است.به دليل اينكه پلاستيك استفاده شده در اين عضله مصنوعي قابليت انبساط و انقباض دارد، نيازي به استفاده از موتور و يا چرخ دنده در آن نيست.
كارشناسان ايمكس گفتند كه براي به حركت آوردن اين عضله مصنوعي جريان برق 1/5 ولت موردنياز است.اين عضله پلاستيكي 15درصد انعطاف كششي دارد كه بسيار نزديك به عضله انسان است.به گفته كارشناسان، نيروي اين عضله مصنوعي، حدود 100 برابر نيروي انسان است.آنها مي گويند كه اگر بتوان لباسي درست كرد كه در بخشهاي دست و پاي آن از اين عضله مصنوعي استفاده شود، با پوشاندن آن به بدن سالمنداني كه نيروي عضلاني شان ضعيف شده مي توان قدرت عضلاني آنها را افزايش داد.
 

مذاكرات محرمانه كره شمالي و آمريكا
برلين ـ ايرنا: روزنامه تاكس اشپيگل روز دوشنبه نوشت: ديپلماتهاي عالي رتبه كره شمالي و آمريكا در ماه مارس مذاكرات محرمانه اي با يكديگر دربارهٌ برنامه هاي هسته اي پيونگ يانگ در شهر برلين انجام دادند.
اين روزنامه در ادامه افزود: اما ديپلماتهاي كره شمالي و آمريكا در مذاكرات خود در محل سفارت كره شمالي در برلين نتوانستند به توافق دست يابند.
در ادامه اين خبر آمده: آمريكائيها در اين مذاكرات خواستار تعطيل شدن نيروگاه هسته اي يانگ بيون و همچنين دادن اجازه فعاليت دوباره به بازرسان سازمان بين المللي انرژي اتمي شدند.
در پايان اين خبر آمده است: كره شمالي هر دو خواسته را رد كرد.

كشف اشياء عتيقه متعلق به دوران برنز در اتريش
وين ـ ايرنا: باستان شناسان اتريشي، روز شنبه اعلام كردند كه موفق به كشف اشياء عتيقه مربوط به دوران برنز در اتريش شدند.
روزنامه اتريشي استاندارد به نقل از اروين روپرخت سبرگر باستان شناس اتريشي نوشت: در شمال رودخانه دانوب واقع در نزديكي شهرستان لينز اتريش يك شمشير و ظرف مربوط به دوران برنز كشف شد.
وي افزود: دسته اين شمشير يازده سانتي متر با حكاكيهاي مختلف و ظرف سه كيلوگرمي كشف شده نيز از برنز ساخته شد.
وي اظهار داشت: كشف اين اشياء بيانگر آن است كه در پايان هزاره دوم قبل از ميلاد مسيح، در اين منطقه مردم زندگي مي كردند و رودخانه ها در آن زمان ارزش زيادي داشتند.
 

مصرف زياد قهوه، احتمال مرگ جنين را 3 برابر مي كند
مصرف زياد قهوه، احتمال مرگ جنين را سه برابر مي كند
واشنگتن ـ ايرنا: نتايج يك تحقيق جديد كه روي بيش از 18 هزار تن از زنان باردار صورت گرفته است، نشان مي دهد كه مصرف زياد قهوه در زمان بارداري، خطر مرگ جنين را افزايش مي دهد.
به گفته محققان، خطر مرگ جنين در زنان بارداري كه بين چهار تا هفت فنجان قهوه در روز مي نوشند، سه برابر بيشتر از زناني است كه در مدت بارداري قهوه مصرف نمي كنند.
خطر مرگ جنين همچنين رابطه مستقيمي با مقدار قهوه مصرف شده در دوران بارداري دارد.
تحقيق مزبور نشان داده است كه كافئين تأثير مستقيمي بر سيستم قلب و رگ جنين دارد.
به گفته محققين، مصرف چهار تا هفت فنجان قهوه در روز توسط زنان باردار خطر مرگ جنين را 80 درصد افزايش مي دهد. در اين تحقيق 18 هزار و 478 زن باردار شركت داشتند.

كاوشگر جديد فضايي روي يك شهاب سنگ مي نشيند
تهران ـ ايرنا: كاوشگر فضايي اروپا به نام روزتا كه طراحي و ساخت آن بيش از 10 سال زمان برده است، در فوريه سال 2004 با هدف فرود آمدن روي شهابسنگ چريوموف ـ گراسيمنكو پرواز مي كند.
به گزارش سايت اينترنتي نيوساينتيست ، در اين مأموريت بي نظير كه تاكنون حدود 600 ميليون پوند هزينه داشته، كاوشگر روزتا با سرعت بسيار زياد اين شهابسنگ را تعقيب مي كند و سپس يك سفينه كوچك را براي فرودآمدن روي شهابسنگ پرتاب مي كند.پيش از اين قرار بود كه كاوشگر روزتا در ژانويه گذشته توسط موشك اروپايي آريان ـ5 به سوي شهابسنگ ديگري به نام ورتانين پرواز كند، اما انفجار يك موشك آريان ـ5 در اواخر سال ميلادي گذشته، موجب افزايش نگراني در مورد امنيت پرواز اين موشكها و در نتيجه توقف برنامه پرواز روزتا شد.
پس از توقف برنامه پرواز اين كاوشگر به سوي شهابسنگ ورتانين ، محققان به جستجوي هدف ديگري براي اين سفينه پرداختند و با انتخاب شهابسنگ چريوموف ـ گراسيمنكو توسط محققان، در صورت تأييد نهايي آژانس فضايي اروپا، اين سفينه در فوريه سال 2004 به پرواز درمي آيد.
كاوشگر روزتا در اين ماموريت با انجام مانورهاي فضايي پيچيده به سرعت مورد نظر دست مي يابد و سرانجام در نزديكي سياره مشتري به شهابسنگ چريوموف ـ گراسيمنكو رسيده و آن را در مسيرش به سوي خورشيد تعقيب مي كند و روي آن فرود مي آيد.

كاسيني تصوير جديدي از ابرهاي اطراف مشتري تهيه كرد
تهران ـ ايرنا: فضاپيماي كاسيني در راه عزيمت به سياره زحل، تصوير جديدي از ابرهاي متشكل از گازهاي اطراف سياره مشتري تهيه كرد.
كاسيني 12 ابزار اصلي براي بررسي فعاليتهاي مغناطيسي زحل و اقمار آن دارد و مي تواند تصاوير سه بعدي از محيط مغناطيسي اطراف سيارات تهيه كند كه تا پيش از اين امكان پذير نبود.
تصوير تهيه شده توسط اين فضاپيما، ابر عظيمي از گازهاي چگال را نشان مي دهد كه همانند شيريني دونات يا توپي پلاستيكي، اطراف سياره مشتري را در مدار قمر بزرگ اروپا (يكي از چهار قمر بزرگ مشتري) فراگرفته است.
دانشمندان در مورد علت تشكيل اين ابر در اطراف مشتري، حدس مي زنند يونهاي پر انرژي كه منشاء آنها جو سياره مشتري است، به شكل تشعشعات يوني با سطح قمر اروپا برخورد مي كنند و بر اثر اين بمبارانهاي شديد يوني، مولكولهاي يخ زده آب به مدار قمر اروپا پرتاب و در اين مدار گسترده مي شوند. اين ابر نويافته در حدود 60پهزار تن جرم دارد و اين جرم بسيار زياد نشان از شدت برخوردهاي تشعشعي با سطح قمر اروپا دارد.

مين ياب جديدي كه با ليزر كار مي كند
تهران ـ واحد مركزي خبر: دانشمندان آلماني، مين ياب جديدي اختراع كرده اند كه با استفاده از پرتو ليزر كار مي كند و قادر است تفاوت بين يك مين را با يك قوطي كنسرو در خاك تشخيص دهد.
به گزارش خبرگزاري آلمان از هامبورگ، دانشگاه فني كلوستال روز چهارشنبه اعلام كرد: اين وسيله هنگامي كه مشخص شود جسمي داخل خاك است، مي تواند روي نوك مين ياب نصب شود و مين ها را تشخيص دهد.
براساس اين گزارش، يك موج نور ليزري، نوعي گاز پلاسما را در سطح ماده منفجره توليد مي كند و هنگامي كه الكترونها به وسيله يونها جايگزين مي شوند، جرقه هاي كوچكي از نور متصاعد مي شود كه اين مين ياب جديد مي تواند اين جرقه ها را به صورت علائمي ثبت كند كه با علائم ناشي از وسايل پلاستيكي و گرد و خاك تفاوت دارند.
سازمان ملل متحد برآورد كرده است، در حدود 70ميليون مين هنوز در سراسر جهان در خاك باقي است. اين تعداد مين، ماهانه دوهزارنفر راكشته و يا زخمي مي كند.
دانشگاه فني كلوستال اعلام كرده است، مين روبي به قدري خطرناك و كشنده است كه يك مورد حادثه در برابر هر هزار مين آمار خوبي است.

كودك آزاران انگليسي ا ز سفر به خارج منع مي شوند
لندن ـ ايرنا: دولت بريتانيا قصد دارد با ضميمه كردن يك متمم به قانون آزار جنسي، شهروندان انگليسي سابقه دار در اين زمينه را از سفر به كشورهاي خارجي منع كند.
به گزارش روز چهارشنبه شبكه خبري بي.بي.سي، در چارچوب اين اقدام استثنايي، دادگاههاي انگليس قادر خواهند بود از سفر مجرمين سابقه دار به كشورهايي مشخص از قبيل تايلند، چند كشور ديگر ويا حتي پهنه يك قاره به طور قانوني جلوگيري كنند تا به اين ترتيب احتمال خلافكاري آنان در آن سوي مرزهاي بريتانيا كاهش يابد.
اين متمم قانوني كه ازسوي وزارت كشور انگليس ارائه شده است، همچنين كودك آزاران جنسي سابقه دار را ملزم خواهد كرد تا پيش از هرگونه سفر خارجي برنامه مسافرت خود و جزئيات آنرا به پليس ارائه دهند.
معاون وزير كشور انگليس در اين زمينه گفت: بريتانيا پيش از اين هم داراي شديدترين قوانين كيفري در سطح جهان براي مجازات متخلفين جنسي بوده است.
هيلاري بن افزود: با اين وجود دادگاههاي انگليس تاكنون قادر نبودند مجرمين جنسي سابقه دار را از سفر به خارج، در ماوراء مرزهابازدارند. وي گفت: مامعتقديم اين ا مر قابل قبول نبوده، لذا درصدد اصلاح آن برآمديم.
 

برخورد خشمگينانهٌ اروپائيها با جهانگردان آمريكايي
نيويورك ـ ايرنا: روزنامه يو.اس.اي.تودي امريكا در شماره روز سه شنبه خود از خشم مردم اروپا نسبت به جهانگردان آمريكايي خبر داد.
اين روزنامه افزود: جهانگردان آمريكايي از كاخهاي اسپانيا گرفته تا متروهاي پاريس توسط كساني كه اقدام دولت بوش براي حمله عليه صدام حسين را تاييد نمي كنند، مورد تمسخر قرار مي گيرند و حتي به روي آنها آب دهان پرتاب مي كنند.
اين روزنامه نوشت: در نتيجه، بر اساس يك نظرسنجي اخير گالوپ، تعداد كمتري از مردم آمريكا معتقدند كه آمريكائيها از چهره موجهي در خارج برخوردارند و بر اساس اين نظرسنجي، فقط 54 درصد از تصوير موجه مسئولان آمريكا در خارج از كشور سخن گفته اند كه اين رقم با 79 درصد در سال قبل قابل مقايسه است.
مقامهاي جهانگردي اروپا كه با كاهش 19 درصدي سفر به آمريكا پس از ركورد بي سابقه 13/1 ميليون نفر در سال 2000 روبرو هستند، چنين حوادثي را به عنوان يك انحراف تلقي نمي كنند.
اين روزنامه به نقل از يك جهانگرد ديگر آمريكايي نوشت: احساسات ضدآمريكايي در آلمان از دوران رونالد ريگان در سال 1983 تاكنون بي سابقه بوده است.
وي گفت: يك روز، جواني كه ديد من آمريكايي هستم، گفت كه مي خواهد فقط به من نظرش را درباره كشورم بگويد. عقيده او اين بود كه آمريكا توسط يك كابوي هار اداره مي شود.
 

روش جديد براي تشخيص بيماري سرطان
تهران ـ واحد مركزي خبر: كارشناسان ژاپني براي تشخيص علائم اوليه بيماري سرطان باآزمايش خون، روش جديدي يافته اند.
به نوشته روزنامه ژاپن تايمز ، بر اساس تحقيقات كارشناسان،بيماران سرطاني در خون خود پادتن خاصي در برابر پروتئين موسوم به پي ـ 53 دارند كه وسيله اي براي تشخيص ناهنجاريهاي ژني سلولهاي سرطاني است.
اين كشف ممكن است به كاهش ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان كمك كند و پزشكان باآزمايش خون، مراحل اوليه اين بيماري را تشخيص دهند.
در حال حاضر، شناسايي علائم اوليه سرطان دشوار است و اشعه ايكس و ديگر فنآوريهاي مرسوم براي تشخيص سرطان در مراحل اوليه مؤثر نيستند.
دانشمندان معتقدند، بسياري از بيماران سرطاني پادتني در خون خود دارند كه در برابر پروتئين پي ـ 53 از خود واكنش نشان مي دهد و از اين پادتن مي توان براي تشخيص غده سرطاني استفاده كرد.
از اين روش مي توان براي تشخيص سرطان سينه، ريه، دستگاه گوارش، معده و روده بزرگ استفاده كرد.
به اعتقاد دانشمندان، ميزان تشخيص باتوجه به نوع سرطان متفاوت است.
 

دولت تايلند فيل مي خرد
تهران ـ واحد مركزي خبر: دولت تايلند قصد دارد 1600 فيل را در شهر بانكوك از صاحبان آنها خريداري كند.
به گزارش شبكه تلويزيوني العربيه، دولت تايلند قصد دارد براي جمع آوري فيلها از خيابانهاي شهر بانكوك در چارچوب يك طرح 40 ميليون دلاري، اين فيلها را خريداري كند.
جلوگيري از بسته شدن خيابانها و كاهش حوادث ناشي از رفت و آمد فيلها در خيابانهاي بانكوك، مهمترين دلايل اتخاذ اين تصميم توسط دولت تايلند است.دولت بانكوك براي خريد هر فيل 100 تا 200 دلار پيشنهاد كرده و قرار است از اين فيلها در گشتهاي پليس استفاده شود.
فيل يكي از مهمترين منابع درآمد بسياري از مردم تايلند و همين طور جذب توريست است.
 

اتحاديه اروپا سيستم قضايي انگليس را به چالش كشيد
لندن ـ ايرنا: فراخوان اتحاديه اروپا براي استقلال نظام قضايي كشورهاي عضو، جايگاه كنوني رئيس قوه قضائيه انگليس را زير سؤال برده است.
براساس طرحي كه توسط مسئولان بخش قضايي اتحاديه اروپا در دست تهيه است، قواي مجريه هر يك از كشورهاي عضو اين اتحاديه، نبايد در امور قضايي اين كشورها دخالت داشته باشند.
اين درحالي است كه در ساختار سياسي كنوني انگليس، تفكيك قوا مفهومي نداشته و لرد آيروين رئيس قوه قضائيه انگليس، از يك سو عضو هيأت دولت وهمكار اجرايي توني بلر نخست وزير انگليس و از سوي ديگر نماينده مجلس اعيان است.
براساس يك گزارش تفصيلي كميسيون اروپايي كه در مورد نظام قضايي 44 كشور است، مشاركت دولت با قوه قضائيه در انگليس، از نمونه هاي بارز نقض حقوق بشر وعدم رعايت اصل تفكيك قواي سه گانه است.
جايگاه رئيس قوه قضائيه انگليس، درحالي از سوي اتحاديه اروپايي زير سؤال رفته كه در داخل كشور نيز براي حذف چنين جايگاهي تلاش مي شود.
برخي از اعضاي حزب كارگر به همراه رهبري حزب ليبرال دموكرات اين كشور، خواهان حذف مقام سنتي و تقريباً 400 ساله رئيس قوه قضائيه و جايگزيني آن با يك مقام غيرسياسي و مستقل هستند.
در ابتداي سال 2003 ميلادي، افزايش حقوق سالانه 22 هزار پوندي لرد آيروين نيز موجب اعتراضات شديد كارمندان و معلماني شد كه دولت از افزايش قابل توجه حقوق آنان خودداري كرد.
 

پدر كامپيوتر جهان درگذشت
راجرنيدهام ، پدر و پيشتاز كامپيوتر جهان و مدير مركز تحقيقات شركت مايكروسافت انگليس به علت بيماري سرطان درگذشت.
پروفسور نيدهام در سال 1935 در انگليس متولد شد و در سال 1956 به دانشگاه كمبريج پيوست و دكتراي خود را در رشته كامپيوتر به پايان رساند. تز دكتراي وي در رابطه بامشكلات طبقه بندي كامپيوترهاي ديجيتال بود.
وي پس از كسب دكترا مبدل به استادي ورزيده در پروژه هاي امنيتي و كليدي كامپيوتر شد و خيلي زود سيستمهاي عملياتي و شبكه هاي منطقه محلي را به راه انداخت.
وي در سال 1962 به آزمايشگاه كامپيوتر دانشگاه كمبريج پيوست. در سال 1980 به رياست اين مجموعه برگزيده شد و تا سال 1995 يعني زمان بازنشستگي خود در اين سمت مشغول به فعاليت بود.
بازنشستگي نيدهام براي وي برخلاف ديگران فعاليتهاي گسترده اي را به همراه داشت. وي در سال 1996 مركزتحقيقات مشترك مايكروسافت را در انگليس راه اندازي كرد و در سال 2001 به خاطر ارائه خدماتش در علم كامپيوتر موفق به دريافت CBE شد.
 

زوريخ از نظر كيفيت زندگي، مقام نخست را در دنيا دارد
وين ـ ايرنا: روزنامه برنر سايتونگ روز دوشنبه نوشت: يك پژوهش بين المللي نشان مي دهد كه شهر زوريخ سوئيس از نظر كيفيت زندگي، مقام نخست را در دنيا دارد.
اين روزنامه نوشت: سنجش كيفيت زندگي با توجه به 39 پارامتر، از نظر موقعيت سياسي، اجتماعي و اقتصادي در 215 شهر دنيا ارزيابي شده است.اين روزنامه افزود: براساس اين پژوهش، شهر وين و ونكوور در رده دوم و سوم قرار گرفتند و شهرهاي ژنو، سيدني، فرانكفورت، مونيخ، كپنهاگ و برن در رده بعدي جاي گرفتند.
در اين خبر آمده است كه بر اساس اين گزارش بغداد در رده 213 قرار دارد.

سگ وفادار تا آخرين دم جنازه صاحبش را رها نكرد
وين ـ واحد مركزي خبر: يك قلاده سگ از نژاد روتوايلر كه سگي خشن و پرخاشگر است، تا آخرين دم با محافظت از جنازه خون آلود صاحبش در اتريش، ساعات متمادي با حملات پي در پي خود مانع از نزديك شدن مأموران شهرداري و پليس به جنازه مي شد.
به دنبال پيدا شدن جسد خون آلود مردي 38 ساله در منطقه فلدگرخن واقع در استان اوبراوسترايش اتريش، ماموران پليس براي انتقال جنازه، سگ وفادار را به ضرب گلوله كشتند.
صاحب سگ، شب هنگام در راه خانه به گودال سقوط كرده و بر اثر بيهوشي از شدت سرما جان سپرده بود.
 

آمريكا: كره شمالي رآكتور اتمي خود را فعال كرده است
واشنگتن ـ ايرنا: شبكه خبري فاكس نيوز گزارش داد: مقامهاي اطلاعاتي آمريكا چهارشنبه شب اعلام كردند كه پيونگ يانگ رآكتور اتمي خود را مجدداً راه اندازي كرده است.
فاكس نيوز به نقل از منابع اطلاعاتي آمريكا با اعلام اين خبر افزود: پس از آنكه كالين پاول وزير خارجه آمريكا به كره شمالي توصيه كرد كه رآكتور اتمي خود را فعال نكند، تحركاتي در محل اين رآكتور مشاهده شده است.
كالين پاول كه به كره جنوبي سفر كرده بود، بدون دستاورد چشمگيري به آمريكا بازگشت.
به گفته مقامهاي آمريكايي كره شمالي در حال حاضر قادر به توليد پنج تا شش بمب پلوتونيم است. از سرگيري فعاليت اين رآكتور، قدرت كره شمالي را در توليد سلاحهاي هسته اي افزايش خواهد داد. دولت بوش احتمال مي دهد كه هم اكنون كره شمالي داراي يك يا دو سلاح اتمي باشد.
دولت آمريكا از تأييد رسمي خبر از سرگيري فعاليت رآكتور اتمي كره شمالي خودداري كرده است.
 

اولين پيوند صورت در انگليس
لندن: براي نخستين بار پيوند صورت روي يك دختر 14 ساله در انگليس انجام خواهد شد.اين دختر نوجوان در سن دوسالگي در شعله هاي آتش گير افتاد و از ناحيه صورت دچار سوختگي شديد شد.
قرار است صورت يك انسان مرده به صورت اين دختر پيوند زده شود. پيش از اين هيچ كس حاضر به دريافت چنين پيوندي نشده بود اما اين دختر به صورت داوطلبانه خواستار انجام اين عمل جراحي شده است.
 

تنبيه عجيب دزدنامه ها!
سن فرانسيسكو: مردي كه بسته هاي پستي و نامه هاي مردم را به سرقت مي برد به تحمل دو ماه حبس و ايستادن به مدت 100 ساعت در مقابل اداره مركزي پست سن فرانسيسكو محكوم شد.
اين مرد پس از سپري كردن دوران حبس خود بايد به مدت 100 ساعت مقابل اداره پست بايستد. البته در طول اين زمان تابلويي به بدن وي نصب خواهد شد كه روي اين تابلو نوشته شده: من نامه ها را به سرقت مي بردم و حالا تنبيه شده ام.